Edukacja
ekologiczna

Świadomość to pierwszy stopień, który dzieli nas od wielkiej zmiany w podejściu do szanowania zasobów planety. Kształtujemy ją wśród dzieci w klasach I-II i IV-V szkół podstawowych podczas Lekcji Ciepła, projektu edukacyjnego prowadzonego od ponad 6 lat. Dzięki zajęciom uczniowie stają się odpowiedzialnymi użytkownikami energii.

Edukujemy o tym w jaki sposób powstaje ciepło, jak należy je mądrze i świadomie używać oraz co należy robić, aby być ekologicznym i dbać o środowisko. W organizowanych przez dostawców ciepła systemowego Lekcjach Ciepła udział wzięło ponad 350 tys. dzieci z całej Polski.

Organizowany przez nas program edukacyjny wyróżniony został w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach organizowanego corocznie Tygodnia Zrównoważonej Energii (European Sustainable Energy Week). Jest to jedyny polski projekt, który kiedykolwiek znalazł się w finale tego konkursu.

Słuchowiska dla dzieci

Jeśli chcesz, możesz posłuchać naszych bajek edukacyjnych dla dzieci. Specjalnie przygotowane słuchowiska przenoszą w bajkowy świat i tłumaczą, głosem kota Kluchy, wszystkie skomplikowane zagadnienia związane z produkcją ciepła oraz mądrym z niego korzystaniem. Można słuchać nie tylko na dobranoc 🙂

Czerwony Kapturek w mieście - cz. 1

Czerwony Kapturek w mieście - cz. 2

Czerwony Kapturek w mieście - cz. 3

Czerwony Kapturek w mieście - cz. 4

Lekcja Ciepła
w Twoim mieście

Jeśli chcesz zorganizować Lekcje Ciepła w swoim mieście skontaktuj się z lokalnym dostawcą ciepła systemowego. Możesz wyszukać go w dziale kontakt naszej strony www.